הימים הנוראים

12.2.2000 – מוצ"ש

עפרה אושפזה במצב קשה בבית החולים "שיבא" בתל-השומר. ההשערה באותו שלב היא שמדובר במחלת השפעת בה חלתה, שהתפתחה לדלקת ריאות. עפרה הגיעה לבית החולים בהכרה, אך לא יכלה ללכת על רגליה. היא אושפזה תחת השם "בת שבע (שם ילדותה) אשכנזי (שם משפחתה מנישואין). זמן קצר לאחר הגעתה לבית החולים היא איבדה את ההכרה. עפרה הספיקה לספר לרופאים, כי בשבועיים האחרונים חשה ברע. באותו שלב לא יצאה כל הודעה לכלי התקשורת על האישפוז.

13.2.2000 – ראשון

עפרה מאושפזת במצב קשה בבית החולים "שיבא". היא עדיין מחוסרת הכרה. עד הערב הכחישו בני משפחתה של עפרה את דבר אישפוזה, כאשר נשאלו ע"י כלי התקשורת. רק בערב אישרו בני המשפחה את דבר האישפוז, וטענו שעפרה חלתה בשפעת, אך מכיוון שחשבה שהמחלה תעבור מעצמה, לא הזדרזה לקבל טיפול רפואי. משפחתה של עפרה ומקורביה החלו להגיע לבית החולים. רק בחצות הודיעה התקשורת על דבר אישפוזה של עפרה, אך לא הודיעה מה הסיבה לאשפוז. משפחתה של עפרה דחתה את הטענות כאילו עפרה סובלת מקריסת מערכות כללית, אך הוסיפה שמצבה של עפרה "לא טוב". דורון ביקש מחבריו שיפנו לרב כדורי ויבקשו ממנו ברכה. הרב הסכים ובירך את עפרה דרך הטלפון. באחת אחרי חצות מגיע גם הרב איפרגן ("הרנטגן"), ששהה ליד מיטתה של עפרה למעלה משעתיים. במהלך שהותו הוא מעניק לה את השם "חיה עפרה", סגולה לאריכות ימים, ועורך "סעודת מצווה".

14.2.2000 – שני

עפרה ממשיכה להיות מאושפזת במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים "שיבא" בתל השומר. למשך זמן קצר שבה אליה הכרתה, אך היא שוב איבדה אותה במהרה.  בית החולים הטיל איפול על מצבה של עפרה, מכיוון שלטענתו הוא "מקפיד על שמירת זכות צנעת הפרט של המאושפזים ובני משפחתם המבקשים שלא להיחשף". משפחתה של עפרה שכרה שני מאבטחים ליד חדר, על מנת שלא יתנו לאיש להיכנס לראותה. האיפול החל להוליד גל שמועות בנוגע למצבה של עפרה ולנסיבות אישפוזה. ראש הממשלה, אהוד ברק, והשר לפיתוח איזורי, שמעון פרס, התקשרו לבית החולים ודרשו בשלומה של עפרה. הרב ציון יוסף, הרב המקובל מרמת החייל, קיבל פנייה ממקורביה של עפרה בבקשה להתפלל לשלומה, והוא קרא למענה בביתו פרקי תהילים. אזרחים רבים, מירושלים, נתניה, כפר סבא ועוד, הגיעו לבית החולים וקראו פרקי תהילים. קבוצת חרדים הגיעה לבית החולים וביקשה ממשפחתה שישימו ליד מיטתה שקית ניילון אדומה ובה ספר תהילים, תשמישי קדושה וברכה מיוחדת. בחור חילוני אחר אומר שברשותו בקבוק עם מים מיוחדים, בעלי סגולות ריפוי ועזרה, אך המשפחה מסרבת להכניס את בקבוק המים הזה. 

 

15.2.2000 – שלישי

עפרה מאושפזת עדיין במצב קשה בבית החולים "שיבא", אין שיפור במצבה, ומצבה נותר יציב. כלי התקשורת האלקטורנית והכתובה החלו לעסוק באישפוזה של עפרה באופן נרחב, ולשדר שידורים ישירים מבית החולים. בצהרי היום, לראשונה מאז אושפזה עפרה, יצאו בית החולים ומשפחתה של עפרה בהודעה משותפת אודות מצבה. לשון ההודעה: "עפרה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי, ומצבה הרפואי מוגר כקשה. היא מורדמת לצורך הטיפול הרפואי, מחוברת למכשיר הנשמה וטיפוליה הרפואיים כוללים מתן תרופות דרך הווריד וטיפול בדיאליזה". את ההודעה מסר ד"ר זאב רוטשטיין, סגן מנהל בית החולים, שבסוף ההודעה הרשמית הוסיף: "כולנו אוהבים את עפרה ומחזיקים אצבעות. כל אנשי הצוות הרפואי עושים הכל כדי להחזירה אלינו". גם היום הגיעו אזרחים רבים, שלטענתם יש בידם את התרופה למחלתה של עפרה, בין אם מדובר בתפילות שונות, ובין בתרופות ובמאמרים רפואיים.

16.2.2000 – רביעי

עפרה עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים "שיבא", אין שיפור במצבה, ומצבה נותר יציב. עפרה מורדמת ומחוברת למכונת הנשמה, ומקבלת תרופות דרך הווריד וטיפול בדיאליזה. בית החולם ומשפחת חזה הציאו הודעה נוספת לתקשורת, בה נטען כי "נשמרת יציבות במדדים הרפואיים של עפרה, ואין החמרה נוספת". המזוזות בחדרה של עפרה הוחלפו כסגולה להחלמתה המהירה. באחת המזוזות התגלה כי במקום קלף מזוזה היה בבית המזוזה קלף משחק "חמסה". אישים רבים באו לבקר בבית החולים, וביניהם שדר הרדיו דידי הררי, הזמר שלומי שבת, הזמר חופני כהן וראש עריית תל-אביב לשעבר, שלמה להט (צ'יץ'). גם מעריצים רבים הגיעו לבית החולים בדאגה רבה לעפרה. מעריצים אחרים שלחו פקסים עם איחולי החלמה לעפרה, מכתבים וזרי פרחים. אלפי מעריצים כתבו איחולי החלמה לעפרה באינטרנט, בעיקר באתר "נענע", שפתח אתר מיוחד בו יכולים המעריצים לכתוב איחולי החלמה שיועברו למשפחת חזה. גם בגרמניה היה נושא אישפוזה של עפרה לאחד הנושאים החמים בכלי התקשורת. בתקשורת הגרמנית דווח בהרחבה על מצבה הבריאותי של עפרה, עם עדכונים שוטפים במהדורות החדשות. בערוצים המובילים שודרו תוכניות שסקרו את הקריירה של עפרה, והקרינו וידאוקליפים שלה.

17.2.2000 – חמישי

מצבה של עפרה מוסיף להיות קשה.  עפרה נותרה בסכנת חיים. במהלך היום יצאה הודעה מטעם בית החולים והמשפחה לתקשורת, ובה נאמר כי "עפרה עדיין לא יצאה מכלל סכנה, ומאז ההודעה האחרונה על מצבה נשמרת יציבות במדדים הרפואיים שלה, ואין החמרה נוספת במצבה". את ההודעה מסרה דוברת בית החולים, רחל סופר, שהוסיפה: "משפחתה של עפרה והנהלת בית החולים מבקשים להביע את שאט נפשם מגל השמועות המסתובבות בין העיתונאים ומתשובות מעבדה מפוברקות שהן כביכול של עפרה". עשרות מעריצים המשיכו להגיע לבית החולים, ואחרים שלחו זרי פרחים ואיחולי החלמה.

18.2.2000 – שישי

עפרה הוסיפה להיות מאושפזת במצב קשה בבית החולים "שיבא" בתל השומר, ומצבה נותר יציב. היא עדיין מורדמת ומטופלת בדיאליזה. במהלך היום הגיעו אומנים ומעריצים רבים לבית החולים, ודרשו בשלומה של עפרה. בין האומנים שהגיעו היו דודו טופז, שלומי שבת וחופני כהן. אלפי מעריצים אחרים מכל העולם הוסיפו לשלוח לעפרה איחולי החלמה דרך האינטרנט.

 

19.2.2000 – שבת

עפרה עדיין מאושפזת במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים "שיבא" בתל השומר, ומצבה מוסיף להיות יציב. מעריצים רבים הוסיפו להגיע לבית החולים.

20.2.2000 – ראשון

עפרה עדיין מאושפזת במצב קשה אך יציב בבית החולים "שיבא" בתל השומר. אומנים הוסיפו להגיע לבקר את עפרה בבית החולים, אם כי לא הורשו להיכנס לחדרה. גילת אנקורי הגיעה לבית החולים ועזבה בעיניים אדומות מבכי. אחריה הגיעו הבדרן דודו דותן והזמר יגאל בשן.

21.2.2000 – שני

בבוקר חלה הידרדרות במצבה של עפרה ונשקפה סכנה ממשית לחייה. ההחמרה הייתה בעיקר בגלל בעיות אינסולין בגוף. מצבה הוגדר קריטי. אך הרופאים הצליחו לייצב את מצבה, וכבר בצהריים חל שיפור במצבה. מצבה של עפרה שוב הוגדר כקשה אך יציב. אחותה של עפרה אמרה: "זה לא נכון שעפרה לא חשה דבר. היא פוקחת מדי פעם עיניים, ומרגישה מה קורה סביבה. בבוקר שאל דורון את עפרה, אם היא רוצה שנגה, אחותה, תאמר תהילים. עפרה, שמאמינה מאוד בתפילות, לחצה לו את היד לאות שהיא רוצה. אנחנו מחזיקים לה אצבעות ומתפללים בשבילה".

22.2.2000 – שלישי

עפרה הוסיפה להיות מאושפזת במצב קשה אך יציב בבית החולים "שיבא" בתל השומר. אחיותיה של עפרה קראו פרקי תהילים במשך שעות ארוכות, והתפללו לשיפור במצבה.

23.2.2000 – רביעי

במהלך אחר הצהריים חלה הידרדרות קשה במצבה של עפרה. הרופאים ניסו לייצב את מצבה, אך זה הוגדר כקריטי. בשעה 19:40 נפטרה עפרה חזה.